0 bodů
217 zobrazení
v kategorii Kutilství, návody
Chtěl bych se zeptat zda je legální vyrábět brýle ve tvaru RayBan? Chtěl bych tyto brýle dále prodávat, ale jelikož se bude jednat o ruční práci, myslím si že by to vadit nemělo, Děkuji za odpověď

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před evca.s Registrovaný (33 bodů)
Samotný obecný tvar brýlí volně vyrábět a prodávat lze, problém ale nastává u konkrétních modelů Ray-Ban - tvar některých ikonických modelů (typicky Wayfarer) může být chráněný jako průmyslový vzor a název i logo Ray-Ban jsou registrované ochranné známky, které na výrobky dát nesmíte. Ručně vyrobené brýle "ve stylu" určitého vzhledu tedy mohou kolidovat s právy držitele, i když je děláte sami a bez loga. Než začnete prodávat, ověřte si v rejstříku průmyslových vzorů a ochranných známek (Úřad průmyslového vlastnictví), zda konkrétní tvar není chráněný, a ideálně se poraďte s právníkem na duševní vlastnictví - vyhnete se riziku žaloby.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 513 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 871 zobrazení
19.11.2014 v kategorii Ostatní Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)
0 bodů
2 odpovědí 478 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 554 zobrazení
0 bodů
1 reakce 258 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 410 zobrazení
0 bodů
1 reakce 226 zobrazení
5.7.2014 v kategorii Ostatní Jandák Petr
0 bodů
2 odpovědí 351 zobrazení
5.7.2014 v kategorii Dům a byt Lexa
...