0 bodů
136 zobrazení
v kategorii Auto moto
pri jemnom stlaceni brzdy citim take brnknutie v pedali a aj zvuk, pri silnejsom je to v poriadku. chyba mi nesvieti ABS takze neviem na ktorom kolese moze byt problem, či je zly snimaci kruzok alebo zla poloha snimaca alebo neako zaspineny .prosim poradte

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lucka.k Registrovaný (61 bodů)
Brnknutí a zvuk v pedálu při jemném sešlápnutí často naznačuje házivost (deformaci) brzdového kotouče, opotřebené nebo nerovnoměrně sjeté destičky, případně vůli v brzdovém třmenu. Pokud kontrolka ABS nesvítí, samotná elektronika ABS i snímače jsou pravděpodobně v pořádku, takže problém bude spíš mechanický na brzdách. Zkus si nechat přeměřit házivost kotoučů a zkontrolovat stav destiček a vedení třmenů. Doporučuji to nepodceňovat a nechat brzdy prohlédnout v servisu, protože jde o bezpečnostní prvek.




Související témata

0 bodů
1 reakce 636 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 748 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 465 zobrazení
...