Zaměstnavatel (ani jeho účetní) ti zpravidla nesmí jednostranně strhnout z výplaty libovolnou částku bez tvého souhlasu - srážky ze mzdy se řídí zákoníkem práce a kromě zákonných srážek (daně, pojistné, exekuce) je potřeba písemná dohoda o srážkách ze mzdy. Pokud šlo o vrácení omylem vyplacené zálohy, situace bývá složitější, ale i tak by tě měli o srážce předem informovat a domluvit se. Vyžádej si od mzdové účtárny písemné vysvětlení a výplatní pásku, kde srážku uvidíš rozepsanou, a porovnej to s tím, co máš v pracovní smlouvě nebo dohodě. Doporučuji si konkrétní postup ověřit u odborníka - na inspektorátu práce nebo u právníka specializovaného na pracovní právo, ti posoudí, zda byla srážka oprávněná a jak ji případně reklamovat.