0 bodů
370 zobrazení
v kategorii Finance podnikání
Dobrý den. Potřebuji poradit, snad se v tom někdo vyznáte. V práci jsem nahlásila RD do 3 let věku dítěte. Vybírala jsem si ale 11.500kč, což znamená, že v říjnu tohoto roku dostanu poslední zbytek peněz... A od prosince nastupuju na mateřskou (mám na ní nárok, jsem zaměstnaná, smlouvu na dobu neurčitou). Je mi jasný, že v listopadu a prosinci nic nedostanu, o to mi nejde. Jde o to, jestli to musím někde hlásit nebo něco platit, třeba nějaký pojištění, nebo tak. Na RD bych jinak byla až do září 2016... Děkuji za odpovědi

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před pavel.sv Registrovaný (34 bodů)
Rodičovský příspěvek a mateřská (peněžitá pomoc v mateřství) jsou dvě různé dávky a obecně platí, že je nelze pobírat současně - takže pokud vám rodičovský příspěvek dočerpá v říjnu a mateřská na další dítě začne až v prosinci, mezera bývá v pořádku a nemusíte kvůli ní nic vyčerpávat dřív. Klíčové ale je, abyste splnila podmínku nároku na novou mateřskou, hlavně dostatečnou účast na nemocenském pojištění (zaměstnání), což u smlouvy na dobu neurčitou většinou problém není. Doporučuji si přesné termíny a nárok nechat ověřit, protože záleží na konkrétních datech a vašem pojištění. Obraťte se na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ) nebo na mzdovou účtárnu zaměstnavatele, kteří vám to spočítají na míru.




Související témata

0 bodů
1 reakce 554 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 433 zobrazení
0 bodů
1 reakce 359 zobrazení
0 bodů
1 reakce 185 zobrazení
6.11.2015 v kategorii Právo a zákony dominika
+1 bodů
2 odpovědí 979 zobrazení
0 bodů
1 reakce 337 zobrazení
...