0 bodů
186 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
dobry den chci se zeptat dite se mi narodilo  na zacatku srpna papiry na rodicovsky prispevek jsem podavala nekdy v zari a cekam az do ted ... vyplati mi rodicovskou od toho srpna az do ted pozpatku ? A nebo nemám nárok na vyplacení za uplynule měsíce a jen na měsíc co teď je?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před evca.s Registrovaný (33 bodů)
Rodičovský příspěvek se zpětně doplácí, obvykle se přizná i za měsíce zpětně, nejčastěji v rozsahu několika měsíců nazpět od podání žádosti (typicky se doplácí i za období před podáním v rámci zákonné lhůty), takže o nárok za léto kvůli pozdějšímu papírování zpravidla nepřijdeš. Konkrétní rozsah zpětného doplacení a to, od kdy přesně ti dávku přiznají, závisí na pravidlech platných v daném období a na tom, jak máš nastavenou výši čerpání. Zavolej nebo zajdi na úřad práce, který dávku vyřizuje, popřípadě si zkontroluj rozhodnutí o přiznání dávky, tam uvidíš přesně, za jaké měsíce ti to vyplatí.




Související témata

0 bodů
1 reakce 554 zobrazení
+1 bodů
2 odpovědí 979 zobrazení
0 bodů
1 reakce 338 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 536 zobrazení
27.6.2014 v kategorii Diskuze anonym
0 bodů
1 reakce 238 zobrazení
20.4.2017 v kategorii Právo a zákony Anna Hrabarova
...