Pro domácí místnost je 25W výbojkový stroboskop spíš zbytečně silný a klasická xenonová výbojka se zahřívá a má omezenou životnost záblesků. LED stroboskop (i ten 3W) je do menšího pokoje úplně dostačující, méně hřeje, vydrží mnohem déle a má nižší spotřebu. Jediný rozdíl bývá v 'ostrosti' záblesku - výbojka dává kratší a tvrdší záblesk, LED o kapánek měkčí, ale v běžné místnosti to nepoznáte. Volil bych LED variantu. Pozor obecně: stroboskopy mohou vyvolat potíže u lidí s fotosenzitivní epilepsií.