0 bodů
144 zobrazení
v kategorii Diskuze
Dobrý den, jsem v pracovním poměru, kde jsem na rodičovské dovolené a uplatňuji zde každý rok prohlášení poplatníka. Od listopadu si chodím přivydělat na smlouvu na zkrácený úvazek a chtějí po mě podepsat prohlášení. Jakým způsobem mám postupovat - podepsat u zaměstnavatele, u kterého si přivydělávám a pak u stávajícího zaškrnout že neuplatňuji?

Děkuji mockrát

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před pavel.sv Registrovaný (34 bodů)
Prohlášení poplatníka (slevu na poplatníka) lze v jednom kalendářním měsíci uplatňovat vždy jen u jednoho zaměstnavatele. Postupujte tak, že u nového zaměstnavatele, kde si přivyděláváte, prohlášení podepíšete a u stávajícího zaměstnavatele (rodičovská) zároveň písemně oznámíte, že od daného měsíce slevu uplatňovat nebudete – obvykle se to vyznačí přímo ve formuláři prohlášení. Důležité je, aby to časově navazovalo a nedošlo k překryvu, jinak by se sleva uplatnila dvakrát a museli byste to dorovnat. Vyberte si, kde je pro vás sleva výhodnější (typicky tam, kde máte vyšší zdanitelný příjem). Konkrétní nastavení si raději ověřte na mzdové účtárně nebo přímo na finančním úřadě.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 208 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 921 zobrazení
2.3.2016 v kategorii Diskuze Jana
0 bodů
2 odpovědí 283 zobrazení
24.2.2015 v kategorii Diskuze anonym
+2 bodů
6 odpovědí 1.1k zobrazení
2.12.2014 v kategorii Diskuze Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)
0 bodů
3 odpovědí 345 zobrazení
2.10.2014 v kategorii Diskuze anonym
0 bodů
6 odpovědí 419 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 760 zobrazení
...