0 bodů
358 zobrazení
v kategorii Ostatní

Když mám doma magnet , bude magnetovat pořád? Nebo se vybije?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+2 bodů

působením vysoké teploty se magnetismus (trvalý i získaný) zruší
získaný magnetismus se zruší také působením vysokofrekvenčního pole
u některých materiálů i úderem nebo vibracemi

přesněji působením tepla, tj. zahřátím nad tzv. Curieův bod (Curieovu teplotu), který je u různých materálů různý



0 bodů
frantaXX Registrovaný (298 bodů)

Tak tech 100 000 let fungovat bude, to zalezi na jeho izotopickym rozpadu



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 390 zobrazení
0 bodů
1 reakce 601 zobrazení
0 bodů
1 reakce 676 zobrazení
0 bodů
1 reakce 371 zobrazení
12.6.2018 v kategorii Ostatní Niki
0 bodů
1 reakce 423 zobrazení
0 bodů
1 reakce 260 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.2k zobrazení
0 bodů
1 reakce 890 zobrazení
...