To, že chceš vídat tátu, je úplně normální a máš na to právo - na kontakt s oběma rodiči má dítě nárok, i když rodiče spolu nežijí. Nejlepší první krok je v klidu mámě říct, jak ti chybí a že bys ho chtěl občas vidět; někdy za neochotou stojí spory mezi dospělými, ne to, že by ti chtěla ublížit. Pokud se s mámou nedomluvíš, můžeš se obrátit na OSPOD (oddělení sociálně-právní ochrany dětí na úřadě) nebo bezplatně zavolat na Linku bezpečí (116 111), kde ti poradí dospělí, co těmhle situacím rozumí. Tátu můžeš zkusit kontaktovat i sám/sama, třeba přes telefon nebo zprávu, pokud to jde.