0 bodů
146 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Dobrý den, zaměstnavatel mě přihlásil na kurz, který se koná deset nedělí od října do začátku prosince od 9 -15hod. Zajímalo by mě co vše mi musí poskytnout? ( plat s příplatky za neděli, cestovné - kurz je mimo mé bydliště, oběd,...)

Děkuji za odpovědi
 

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před MartinK Registrovaný (65 bodů)
Když vás na kurz vyslal zaměstnavatel, jde o prohlubování kvalifikace a tato doba se obecně považuje za výkon práce, takže vám náleží mzda jako za běžnou pracovní dobu – tedy i s případnými příplatky za práci v neděli, pokud na ně podle zákoníku práce máte nárok. Náklady spojené se školením (kurzovné a zpravidla i cestovné, protože jde o cestu mimo pravidelné pracoviště) hradí zaměstnavatel. Stravné při takovém vyslání se řídí pravidly pro pracovní cesty a závisí na délce nepřítomnosti. Konkrétní nároky si ale nechte potvrdit – ověřte je u svého zaměstnavatele, odborů nebo na inspektorátu práce, protože záleží na přesném znění vaší smlouvy a vnitřních předpisů.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 251 zobrazení
30.3.2016 v kategorii Právo a zákony Jiří Mašek
0 bodů
1 reakce 283 zobrazení
0 bodů
1 reakce 192 zobrazení
23.9.2015 v kategorii Škola, příklady Michal Matoušek
0 bodů
6 odpovědí 684 zobrazení
17.8.2014 v kategorii Ostatní anonym
0 bodů
4 odpovědí 309 zobrazení
0 bodů
1 reakce 632 zobrazení
0 bodů
1 reakce 309 zobrazení
...