Když je notebook k Wi-Fi "připojen", ale píše Nepřipojeno a nabízí Odpojit, většinou drží spojení s routerem, ale nedostane funkční IP adresu nebo přístup k internetu. Nejdřív zkuste restartovat samotný router (vypnout na půl minuty ze zásuvky) i notebook. Pak na notebooku síť "zapomeňte" a připojte znovu s heslem, a v příkazovém řádku spusťte ipconfig /release, ipconfig /renew a ipconfig /flushdns. Pokud na jiných zařízeních internet funguje normálně, problém je v tom notebooku - pomoci může aktualizace ovladače Wi-Fi karty nebo reset síťových nastavení; vzhledem ke zmínce o WXP (Windows XP) ale počítejte s tím, že tak starý systém už dnešní sítě a zabezpečení nemusí zvládat.