Pro 8-10 tisíc km ročně je rozdíl v palivu (LPG vs CNG) z hlediska úspory spíš malý, takže bych se rozhodoval hlavně podle technického stavu konkrétních kusů a dostupnosti plnicích stanic ve vašem okolí - CNG stanic je výrazně méně než LPG. Berlingo 1,4 na LPG je jednoduché a levné na opravy, ale s pohonem na LPG je slabší a má vyšší spotřebu; Ford C-Max 2.0 na CNG bývá kultivovanější a prostornější, ale CNG nádrže a rozvody chtějí pravidelné revize a u staršího auta se na ně dívejte obzvlášť pozorně. U obou si nechte před koupí udělit prohlídku v servisu a zkontrolovat stav plynové soustavy a platnost revize/tlakových nádob. Při tak nízkém ročním nájezdu může být klidně výhodnější i obyčejné benzinové auto bez plynu, protože návratnost plynu se vám téměř neprojeví.