0 bodů
213 zobrazení
v kategorii Auto moto
Dobry den
Rozhoduji se mezi berlingem 1,4í r.v. 2005 na LPG 208 200km a fordem c max 2.0 r.v.2006 163 000km jezdici na CNG.Muzete mi prosim poradit?Budu rocne jezdit 8 az 10 tis km......moc vam dekuji
Bláha Luboš

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před verca87 Registrovaný (51 bodů)
Pro 8-10 tisíc km ročně je rozdíl v palivu (LPG vs CNG) z hlediska úspory spíš malý, takže bych se rozhodoval hlavně podle technického stavu konkrétních kusů a dostupnosti plnicích stanic ve vašem okolí - CNG stanic je výrazně méně než LPG. Berlingo 1,4 na LPG je jednoduché a levné na opravy, ale s pohonem na LPG je slabší a má vyšší spotřebu; Ford C-Max 2.0 na CNG bývá kultivovanější a prostornější, ale CNG nádrže a rozvody chtějí pravidelné revize a u staršího auta se na ně dívejte obzvlášť pozorně. U obou si nechte před koupí udělit prohlídku v servisu a zkontrolovat stav plynové soustavy a platnost revize/tlakových nádob. Při tak nízkém ročním nájezdu může být klidně výhodnější i obyčejné benzinové auto bez plynu, protože návratnost plynu se vám téměř neprojeví.




Související témata

0 bodů
1 reakce 447 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 630 zobrazení
27.12.2015 v kategorii Auto moto anonym
0 bodů
1 reakce 636 zobrazení
0 bodů
1 reakce 297 zobrazení
28.8.2018 v kategorii Auto moto Martin
0 bodů
1 reakce 286 zobrazení
...