0 bodů
215 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobrý den,

 Bydlíme v bytovém domě o 64 bytových jednotkách.Vlastníme 2 auta a máme jen jedno parkovací stání u domu za závorou. Pak je zde další parkoviště, které je ze 3/4 prázdné a některé místa nikdo nevlastní tudíž jsou volná, tak parkujeme druhé auto zde. Bohužel problém nastal když začali lístečky za stěračem, výzvy k odparkování ve schránce, samozřejmě došlo i na pár výměn názorů o tom že jsou tato místa určena pouze pro návštěvy, ale žádné dopravní značení zde není.Samozřejmě by šlo problém vyřešit pronajmutím dalšího místa, ale to už z principu nechceme, protože jsme za místo za závorou,které je od bytu dál než ono parkoviště zaplatili. Příjde nám úplně zcestné pronajímat si další místo,když na parkovišti parkují bezmála 4 auta.Víte jak si poradit v téhle situaci?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před MartinK Registrovaný (65 bodů)
Rozhodující je, komu druhé parkoviště patří a jak je vymezené - pokud jsou některá stání ve společných prostorách SVJ a nejsou nikomu přidělená, o jejich užívání rozhoduje shromáždění vlastníků, ne jednotliví sousedé. Lístečky za stěračem žádnou právní váhu nemají, ale pokud byste stál na cizím přiděleném nebo soukromém místě, majitel se může bránit. Doporučuji zjistit u výboru SVJ a z prohlášení vlastníka, zda jsou volná místa společná, a požádat o oficiální pravidlo parkování schválené shromážděním - tím se spory ukončí. Konkrétní situaci a vlastnické vztahy si nechte posoudit u výboru SVJ, případně u právníka.




Související témata

0 bodů
1 reakce 451 zobrazení
26.8.2015 v kategorii Auto moto anonym
0 bodů
1 reakce 488 zobrazení
6.7.2017 v kategorii Auto moto Filip
0 bodů
3 odpovědí 442 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 606 zobrazení
0 bodů
1 reakce 220 zobrazení
0 bodů
1 reakce 293 zobrazení
0 bodů
1 reakce 251 zobrazení
23.4.2016 v kategorii Mobily anonym
0 bodů
2 odpovědí 1.4k zobrazení
...