0 bodů
208 zobrazení
v kategorii Zdraví, krása
Rychlym Třením látky mezi rty se mi se mi tam vytvořil asi 2 cm velký opar( spíš, strup - úplně měkké to zrovna nebylo) uprostřed asi tak cca 8 hodin potom - stalo se mi to pozdě večer a objevilo se to až ve škole. Byl na nějakých místech tmavě červený až skoro černý a já to chtěl co nejdřív pryč a tak jsem si to pak odloupnul. Taky jsem si tam dával med a nějaké masti. To vedlo až k tomu, že jsem tu část přestal úplně cítit. Ale nevím, jestli jsem to vůbec někdy cítil po tom vzniku. Při doteku to připomíná sáček, nebo že je trochu natekle - prostě tu část necítím. Asi jsem ještě zapomněl zmínit, že na tom místě jsou teď 2 tmavě červené malé útvary - to je myslím přesně to místo, kde to necítim. Na spodním rtu uprostřed to mám nejspíš stejně, ale jistý si tím úplně nejsem. Po vzniku jsem to asi po 1 hodině macel párkrát ve vodě a nanášel jsem si tam med mast heparoid, o které nevím, zda není už stará - mám ji asi měsíc
Mám strach, že se mi tam už nevrátí cit. Co mám dělat??

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před tomas.b88 Registrovaný (51 bodů)
Citlivost rtů se po takovém povrchovém poranění většinou postupně vrací, jak se sliznice zhojí - bývá to dny až pár týdnů, pokud nedošlo k hlubšímu poškození. Klíčové je ranku neloupat a nedráždit (to hojení zpomaluje a může vést k jizvičce), udržovat ji vlhkou nedráždivou mastí typu vazelíny nebo regeneračního balzámu na rty a nechat ji zatáhnout. Vyhněte se kyselým, slaným a kořeněným jídlům, dokud se to nezahojí. Pokud by se to nehojilo, mokvalo, hnisalo nebo citlivost po několika týdnech nenavrátila, zajděte k lékaři (praktik nebo kožní), který to posoudí.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 313 zobrazení
...