S tímhle bohužel nepomůžu - obcházení nebo odstraňování licenční ochrany softwaru (cracking) je i u programu bez podpory autora porušením licenčních podmínek a v řadě případů i autorského zákona, takže to není něco, k čemu lze radit. Legální cesta je zkusit kontaktovat autora nebo držitele práv a požádat o nový licenční klíč či náhradní řešení, případně hledat, zda program nebyl uvolněn jako freeware/abandonware se svolením autora. Pokud potřebujete jen funkčnost, podívejte se po legální alternativě, která dělá totéž; právní stránku si raději ověřte u někoho znalého autorského práva.