Moderní telefony mají lithiové baterie, kterým hluboké vybíjení do nuly škodí, takže rozhodně nenechávejte mobil úplně vybít. Ideální je nabíjet průběžně a držet stav baterie zhruba mezi 20 a 80 procenty, dlouhé stání na 100 procentech baterii také zbytečně namáhá. Občasné vybití skoro do nuly už dnes potřeba není, to platilo u starých niklových baterií. Mnoho telefonů má i funkci optimalizovaného nabíjení nebo limit nabíjení, kterou se vyplatí v nastavení zapnout.