0 bodů
202 zobrazení
v kategorii Mobily
Kamarád mi říkal, že výstupní proud 2A ničí kapacitu baterie u iphonu, že by se mělo nabíjet jen 1A...Chci se zeptat,co je na tom pravdy?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před MartinK Registrovaný (65 bodů)
Moderní iPhony i jejich baterie mají vlastní řídicí elektroniku, která si sama hlídá, kolik proudu z nabíječky odebírají, takže nabíječka s výstupem 2 A telefonu neuškodí - zařízení si vezme jen tolik, kolik samo potřebuje a unese. Větší vliv na životnost baterie než proud má spíš teplo (nenabíjejte na přímém slunci nebo pod polštářem) a to, jak hluboko baterii vybíjíte; ideální je držet stav nabití zhruba mezi 20 a 80 %. Nemusíte se tedy bát rychlonabíječky, naopak originální nebo certifikovaná nabíječka s vyšším výkonem je v pořádku. Pokud chcete o baterii pečovat, zapněte v nastavení 'Optimalizované nabíjení', které samo zpomalí dobíjení nad 80 %.




Související témata

0 bodů
1 reakce 284 zobrazení
0 bodů
1 reakce 299 zobrazení
0 bodů
1 reakce 460 zobrazení
0 bodů
1 reakce 158 zobrazení
25.11.2016 v kategorii Mobily Ton
0 bodů
1 reakce 244 zobrazení
16.9.2016 v kategorii Mobily Matěj Kroupa
0 bodů
1 reakce 201 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 234 zobrazení
0 bodů
1 reakce 118 zobrazení
27.6.2016 v kategorii Mobily Veronika
0 bodů
1 reakce 205 zobrazení
...