U vozidiel Audi (vrátane Q3) je z bezpečnostných dôvodov prehrávanie videa na palubnej obrazovke počas jazdy zámerne zablokované – film sa štandardne dá pozerať len pri zaparkovanom aute s ručnou brzdou. Toto obmedzenie je súčasťou homologizácie a oficiálne sa cez menu MMI vypnúť nedá. Existujú síce tzv. video-in-motion kódovania alebo rozkódovacie moduly (cez VCDS/OBD), ktoré blokovanie odstránia, no vodič by aj tak nemal počas jazdy sledovať film – je to nebezpečné a v rozpore s pravidlami cestnej premávky. Ak chcete film pre spolujazdcov, vhodnejším a legálnym riešením sú samostatné zadné monitory alebo tablet; prípadné zásahy do systému konzultujte s autorizovaným servisom.