0 bodů
352 zobrazení
v kategorii Multimédia a hry
Zdravím, chci se zeptat jak to je s autorskými právy na příběh v případě že není ztvárněný ani jako kniha, film, či jiné literární dílo, ale je to příbeh k larpu, či únikové hře, táboru a podobně. Když sepíšu příběh který mi bude podkreslovat ruzné hry, jak ho mohu chránit aby ho jiní nekopírovali? Je potřeba to někde registrovat? Nebo jsem autorsky chráněná automaticky? Pokud automaticky, pak mě napadá jak oni zjistí že já jsem autor příběhu? Čím to mohu dokázat?

Omlouvám se za možná triviální otázky, ale nevím jak tohle chodí a chci se informovat :)

Děkuji

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před MartinK Registrovaný (65 bodů)
V Česku vzniká autorské právo automaticky okamžikem, kdy dílo vytvoříte – příběh k larpu, únikové hře nebo táboru je literární dílo a je chráněný, aniž byste cokoli registrovala (žádný úřad ani registr pro to u nás není). Chráněné je ovšem konkrétní vyjádření (text, postavy, dialogy, konkrétní zápletka), nikoli samotná myšlenka či žánr – obecnou zápletku typu „skupina hrdinů zachrání svět“ ohlídat nelze. Pro důkaz prvenství si dílo nechte „časově orazítkovat“: pošlete si ho např. doporučeně sobě a obálku neotvírejte, uložte k notáři, použijte službu časového razítka nebo si ho aspoň zveřejněte s datem. Pro smlouvy s pořadateli her a přesné možnosti ochrany se ale vyplatí ověřit konkrétní situaci u advokáta na autorské právo.




Související témata

+2 bodů
3 odpovědí 631 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 1.4k zobrazení
19.5.2014 v kategorii Multimédia a hry Luboš Kozel
0 bodů
7 odpovědí 517 zobrazení
0 bodů
1 reakce 458 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 375 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 627 zobrazení
0 bodů
1 reakce 275 zobrazení
11.5.2014 v kategorii Multimédia a hry boruvka Registrovaný (402 bodů)
0 bodů
1 reakce 256 zobrazení
0 bodů
1 reakce 301 zobrazení
24.10.2015 v kategorii Počítače, internet anonym
0 bodů
1 reakce 255 zobrazení
24.10.2015 v kategorii Zdraví, krása anonym
...