0 bodů
308 zobrazení
v kategorii Auto moto
Zdravím.mam mercedes Benz A a něco mi vybíjí baterii.zatim nikdo nepřišel na to co to dělá,ale dostala jsem radu odpojovat baterii nebo pojistku  aby  se mi to v klidovém stavu nevybíjelo.nevite ktere číslo pojistky by to mohlo být?nebo jinou radu.dekuji ta odpověď Petra

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Vybíjení baterie v klidovém stavu (tzv. parazitní odběr) se nedá spolehlivě určit jen podle čísla pojistky, protože příčina bývá u třídy A různá, často trvale aktivní řídicí jednotka, autorádio, alarm, zásuvka nebo modul komfortu. Správný postup je proměřit klidový odběr ampérmetrem zapojeným do série s baterií a postupně vytahovat jednotlivé pojistky, dokud odběr neklesne na normál (po 20 až 30 minutách by měl být zhruba do 50 mA). Tím se zjistí konkrétní okruh a teprve podle schématu vašeho konkrétního modelu a roku výroby zjistíte, co na dané pojistce visí. Odpojování celé baterie sice problém zamaskuje, ale poškodí to paměť řídicích jednotek, lepší je nechat to proměřit v autoservisu nebo autoelektrikářem.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 611 zobrazení
0 bodů
1 reakce 380 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 369 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.6k zobrazení
0 bodů
1 reakce 461 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 242 zobrazení
30.12.2015 v kategorii Elektrospotřebiče Hanka P.
0 bodů
1 reakce 5 zobrazení
...