0 bodů
219 zobrazení
v kategorii Zdraví, krása
Dobrý den, jsem týden po porodu a během tydne jsem přišla na to že mam přibližně u konečníku bouli o velikosti cca hrášku. Bylo me řečeno ze by se melo jednat o hemeroid, ale nejsem si tim jista.Pouzivam na to dubovou mast podle rady lekarnika. Chtela bych vedet zda se to zhoji samo a za jaky cas a co delat aby to zmyzelo popripade ze by se to nehojilo? Děkuju za odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před jana_r Registrovaný (53 bodů)
To, co popisujete, je po porodu velmi časté – hemoroidy (nebo perianální trombóza) vznikají kvůli tlaku během těhotenství a tlačení u porodu a často se zmenší samy během několika dnů až týdnů. Pomáhá dostatek vlákniny a tekutin, aby byla stolice měkká, vyhýbat se zácpě a dlouhému sezení na WC, chladivé obklady a volně prodejné masti či čípky na hemoroidy z lékárny. Pokud boule krvácí, je hodně bolestivá, tvrdá, roste nebo nezmizí do dvou až tří týdnů, nechte si to prohlédnout u praktického lékaře, gynekologa nebo na chirurgii – jen pohledem se dá nejlépe odlišit hemoroid od trombózy a vyloučit jiné příčiny.




Nenalezena žádná související témata

...