0 bodů
250 zobrazení
v kategorii Elektrospotřebiče
Při nastavení na máchání,čerpadlo hučelo ,ale nevypoštělo vodu.Až když jsme ručně vypustili vodu,tak máchání spustilo,ale vodu neodpustí.Při demontáži čerpadla a zkoušce mimo pračku tak čerpadlo jede normálně.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před evca.s Registrovaný (33 bodů)
Vypouštěcí (kalové) čerpadlo spouští řídicí elektronika pračky v dané fázi programu – pokud čerpadlo mimo pračku běží normálně, ale v pračce nečerpá, bývá příčinou ucpaný filtr nebo vypouštěcí hadice, zalomená hadice, nebo nasátý vzduch, takže se voda "nechytne". Časté je také ucpání tlakové (vzduchové) hadičky k snímači hladiny, kvůli čemuž elektronika "nevidí" správně vodu. Zkontrolujte a vyčistěte filtr čerpadla, vypouštěcí hadici po celé délce i odpad a ujistěte se, že hadice není zalomená nebo zasunutá příliš hluboko do odpadu. Pokud je vše průchozí a čerpadlo točí, ale netlačí vodu, může mít opotřebené oběžné kolo a je vhodné nechat ho zkontrolovat servisem.




Související témata

0 bodů
1 reakce 286 zobrazení
...