0 bodů
312 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Minulý týden mi přišel dopis z Krajského soudu v Ostravě ohledně pozůstalosti otce který je již 3 roky po smrti. V dopise je uvedeno, že banka u které měl otec v konkurzním řízení evidovanou pohledávku je v likvidaci. V dopise je dále uvedeno, že pohledávka nebyla v dědictví projednána proto je nutné aby se dědicové (já + sestra) domluvili buď na dohodě, nebo zpětvzetí. Vyjádření má být zasláno do 30 dnů. Daný dopis jsem obdržela pouze já a po telefonickém kontaktu jsme se se sestrou dohodly, že pohledávku obdržím já a sestru poté vyplatím polovinou částky. Chci se zeptat jestli na dokumentu o dohodě musí být podepsaní oba dědicové, nebo stačí jeden. Budu moc ráda za Vaši odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Tohle je situace na tzv. dodatečné projednání dědictví: objevil se majetek (pohledávka otce za bankou), který se v původním řízení neřešil. Vy se sestrou se jako dědicové můžete buď dohodnout, kdo pohledávku zdědí, nebo ji můžete vzít zpět (zpětvzetí), pokud o ni nestojíte – ale u pohledávky za bankou v likvidaci zvažte, jaká je reálná šance na výplatu, než se jí vzdáte. Doporučuji ozvat se notáři/soudu uvedenému v dopise a dodržet stanovenou lhůtu k vyjádření. Vzhledem k tomu, že jde o právní a majetkovou věc, si postup nechte raději potvrdit u notáře nebo právníka.




Související témata

0 bodů
5 odpovědí 455 zobrazení
0 bodů
1 reakce 343 zobrazení
14.10.2019 v kategorii Právo a zákony Jindřich
0 bodů
1 reakce 745 zobrazení
12.3.2019 v kategorii Právo a zákony Lucie Knoppová
...