0 bodů
344 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobrý den.

Po smrti tatínka zůstalo auto na leasing. Musí se do ukončení dědického řízení platit splátky nebo by to splácení mělo být pozastavené?

Děkuji

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před kacenka92 Registrovaný (39 bodů)
Leasing ani úvěr smrtí nezaniká – závazek přechází na dědice, takže splátky by se obecně platit měly dál, jinak hrozí prodlení, penále a odebrání vozu leasingovkou. Do skončení dědického řízení bývá praktické co nejdřív kontaktovat leasingovou společnost, oznámit úmrtí a domluvit se na dalším postupu; někdy lze splátky dočasně řešit, někteří poskytovatelé mají pro tyto situace svá pravidla. Záleží i na typu smlouvy (finanční vs. operativní leasing, úvěr) a na tom, kdo a zda vůbec bude chtít auto převzít. Konkrétní řešení proberte s leasingovou firmou a s notářem, který dědictví vyřizuje, ať se vyhnete zbytečným sankcím.




Související témata

0 bodů
1 reakce 313 zobrazení
22.11.2020 v kategorii Právo a zákony B.N.
0 bodů
1 reakce 746 zobrazení
12.3.2019 v kategorii Právo a zákony Lucie Knoppová
0 bodů
2 odpovědí 384 zobrazení
0 bodů
1 reakce 286 zobrazení
6.5.2020 v kategorii Právo a zákony Tereza
0 bodů
1 reakce 357 zobrazení
14.3.2019 v kategorii Právo a zákony LSC
...