+2 bodů
265 zobrazení
v kategorii Finance podnikání

Docela se vyznám v knížkách. Chtěla bych si otevřít knihkupectví. V části města kde bydlíme žádná kniha není. Myslíte že v dnešní ještě lidi čtou knížky ? Nebo že už je doba knih minulost.

Vaše reakce

Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

8 reakce

+1 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Podnikám víc než 25 roků. Nejdůležitější není to, že Tě to baví, ani to, že jsi odborník na knihy i kdybys je znala celé nazpaměť, není to pro podnikání nic moc důležitého. Hlavní je to, že Tě to musí uživit.
Takže počítej, třeba takto. (čísla vymyšlená ale ne tak nereálná)
Za pronájem prostor za měsíc: 3000,- vč. elektriky a ostatních nákladů
Mzda pro Tebe: 18000,- sociální a zdravotní cca 8000,-. Jen tyto tři položky dělají dohromady 29000,-. Teď to vyděl počtem pracovních dnů, třeba 20. Je to 1450,- čistého výdělku na den. Kolik je marže na prodeji knih. Kdyby byla 25 procent, musíš denně prodat knihy za 5800,-Kč. Průměrná cena knížky může být cca 200,- Kč, tedy musíš denně prodat 29 knih.
Ta čísla jsem si vymyslel, ale spočítej si, podle svých představ, jestli je to reálné, doba je těžká a do průseru se jede velmi rychle. Pak připočítej, jestli jezdíš autem pojistky, benzín atd.

Dnes v době e shopů je to docela odvážná myšlenka i když člověk by měl dělat to, co ho baví, to je základ spokojenosti, ale musí to mít smysl, musí to uživit.

Hodně štěstí.0 bodů
ered_mithrin Registrovaný (73 bodů)

Tezko bude konec knizek... Knihovna tam nikdy nebyla, nebo tam jen v soucasne dobe neni? Protoze absence neceho muze mit 2 priciny: 1) nekdo to jiz zkusil a neuspel, nebo 2) nikdo to jeste nezkusil.

Otazkou je, zda mate v okoli dost ctenaru, kteri by k vam chodili casteji. Pripadne zda byste dokazala vymyslet neco, na co byste pritahla sirsi publikum - at uz designem knihkupectvi, sluzbami (autorske cteni, ruzne besedy, vystavy) nebo svym prozakaznickym pristupem.

Taky je otazkou, kolik byste musela investovat pred otevrenim a na jak dlouho by vam vyzbyly rezervy, kdyby do obchodu nechodili lidi.

0 bodů

Děkuji za pohotovou reakci. No kniha právě u nás v této části města nikdy nebyla. Mám možnost opravdu levě pronajmout prodejnu. Takovou možnost už nikdy nedostanu. A prodávat knihy to je můj sen.

0 bodů
pacourek Registrovaný (34 bodů)

Zkus se podívat na knižní e-shopy a uvidíš o co je zájem .Knihy se stále čtou ale né všechno.Upozrňuji že se z tebe mílionařka nikdy nestane ale pokud se ti knihy libí zkus to ale na internetu protože takhe budeš nabízet po celé republice (a to nejen tam)nikoliv v jedné čtvti popřípadě vjednou městě

0 bodů
ered_mithrin Registrovaný (73 bodů)

Jestlize se jedna o sen a mate vyhodnou nabidku, tak bych capnul prilezitost za pacesy a ukazal ji, kdo je panem (damou)!

Eshop je hezka vec pro sporive Cechy, nicmene kazdym dnem se utvrzuju v tom, ze cena, za kterou neco poridite, je vsechno. Jsem presvedcen, ze to, jak se zakaznik citi pri nakupu, je rozhodujici a ze za lepsi pocit si rad priplati. Budete-li tedy schopna nabidnout prijemne prostredi a vynikajici servis, mate zadelano na prijemne chvile v praci.

A kdyz by to z nejakeho duvodu nevyslo, tak budete zkusenejsi a pri pristi prilezitosti nabyte zkusenosti zuzitkovat.Související témata

0 bodů
3 odpovědí 292 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 226 zobrazení
25.6.2014 v kategorii Diskuze anonym
0 bodů
5 odpovědí 407 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 312 zobrazení
0 bodů
1 reakce 171 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 217 zobrazení
0 bodů
8 odpovědí 2.4k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 216 zobrazení
+1 bodů
5 odpovědí 264 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 143 zobrazení
4.12.2014 v kategorii Společnost Lacík Registrovaný (264 bodů)
...