0 bodů
3.9k zobrazení
v kategorii Společnost

Předpokládám že když půjdu do důchodu musím mít oddělaná nějaká léta. Kolik je to let?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+1 bodů
magorvkleci Registrovaný (47 bodů)
Upraveno magorvkleci

http://www.mpsv.cz/cs/618

35 let nebo alespoň čistých 30 let (tj. bez započítání období studia, civilní služby, invalidity a nezaměstnanosti)

invalidi dostanou ale v 65 letech důchod i tak

jinak dostaneš ***, leda dávky státní sociální podpory



0 bodů

A když nebudu mít odpracovaná léta tak důchod nedostanu? Nebo dostanu, ale méně.

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Pokud na důchod nárok nevznikne, tak samozřejmě žádný důchod se nevyplácí

mama Pokročilý (1.2k bodů)

Pokud opravdu nevznikne nárok na důchod, tak osoba pobírá od státu existenční minimum.



Související témata

0 bodů
5 odpovědí 3.8k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 456 zobrazení
19.5.2014 v kategorii Společnost Lukáš B.
0 bodů
3 odpovědí 481 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 746 zobrazení
0 bodů
1 reakce 280 zobrazení
24.5.2014 v kategorii Společnost Bandita
0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
8 odpovědí 2.5k zobrazení
0 bodů
1 reakce 850 zobrazení
0 bodů
1 reakce 261 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 252 zobrazení
31.5.2015 v kategorii Ostatní anonym
...