0 bodů
1.6k zobrazení
v kategorii Ostatní

Je to tím že se nepoužívají? Například tužkové

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+1 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Dojde k nevratné chemické reakci, baterie se vybíjí i samovolně. To je proces pomalejší ale nezvratný. Lze ho zpomalit ochlazením baterií.
mnohé zajímavosti nadeš na netu: např:http://www.proelektrotechniky.cz/vzdelavani/17.php



+1 bodů

protože kvůli využití objemu, úspoře výrobních nákladů i hmotnosti je obal elektrodou a zúčastńuje se chemické reakce - uvnitř je dost agresivní sajrajt a pokud není obal vyroben dokonale (má nějaké slabší místo), najde si sajrajt cestu skrz obal, ještě předtím, než se baterie vybije - dneska se to už vzhledem k lepší technologii výroby stává málo ... a týká se to jenom některých typů baterií



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 2.6k zobrazení
0 bodů
1 reakce 161 zobrazení
23.8.2015 v kategorii Ostatní Důchodce Praha
0 bodů
1 reakce 3 zobrazení
0 bodů
1 reakce 310 zobrazení
0 bodů
1 reakce 390 zobrazení
16.5.2017 v kategorii Kutilství, návody Láďa
0 bodů
1 reakce 639 zobrazení
0 bodů
1 reakce 612 zobrazení
0 bodů
1 reakce 461 zobrazení
0 bodů
1 reakce 381 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 243 zobrazení
30.12.2015 v kategorii Elektrospotřebiče Hanka P.
...