0 bodů
1.0k zobrazení
v kategorii Ostatní

Když píšu obyčejnou kuličkovou propiskou, napadlo mě, co je vlastně ta hmota uvnitř. Z čeho se náplň v propisce skládá?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Složení je obvykle chráněno (a tím tajné) patenty.
Složení náplně (´inkoustu´) je ale velmi podobné tiskařské tuši.



0 bodů

modré barvivo (ftalokyanin nebo trifenylmetan) rozpuštěné v etylenglykolu (fridex) nebo propylenglykolu (to je ten sajrajt v elektronických cigaretách)

je tam nějaké další koření (nitrocelulźa, kalafuna) a samozřejmě, pokud člověk nechce modrou, tak se použije jiné barvivo (černá jsou saze, nejlépe z lískového dřeva)



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 3.1k zobrazení
4.8.2015 v kategorii Ostatní borax
0 bodů
2 odpovědí 609 zobrazení
6.6.2014 v kategorii Ostatní Štefan
0 bodů
1 reakce 366 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.4k zobrazení
0 bodů
1 reakce 376 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 299 zobrazení
22.7.2014 v kategorii Auto moto Marek 8569
0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 750 zobrazení
0 bodů
1 reakce 366 zobrazení
...