0 bodů
710 zobrazení
v kategorii Sport, volný čas

Tak jsem tak přemejšlel proč se pálejí čarodejnice. Je to nějaký zvyk z minulosti? Nevíte?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Jde o oslavu ´magického svátku´ - příchodu jara.
A mezi mýty, kterými je/byl tento svátek opředen, patří ten o sletech čarodějnic na sabat(y) (apod.), takže byly čarodějnice preventivně obrazně (někdy i fakticky) upalovány, páleny - aby nemohly škodit...
:o



0 bodů

I s usvědčenou čarodějnicí má být jednáno podle zásady "církev nežízní po krvi" (ecclesia non sitit sanguinem). Dokonce ani během inkvizičních výslechů neměla být prolita žádná krev. Proč ale čarodějnice nevěšeli nebo netopili, to nevím.

0 bodů
ježura Registrovaný (35 bodů)

Příchod jara byl odjakživa spojen s úklidem po zimě.Jak v přírodě,tak v domech a jejich okolí.O ohni jako základním symbolu pro zachování života se tradovalo,že vyčistí všechno,zůstane jen popel. Byl to tedy jediný způsob jak čarodějnice, které znamenaly zlo,nečistotu a neřesti,zprovodit ze světa.



Související témata

0 bodů
1 reakce 1.8k zobrazení
0 bodů
1 reakce 386 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 952 zobrazení
0 bodů
1 reakce 269 zobrazení
0 bodů
1 reakce 275 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 459 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 909 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 2.5k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 616 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 509 zobrazení
...