Chystám se zařídit si platební kartu a banka mi nabízí na výběr Visu nebo MasterCard. Vůbec nevím, jestli mezi nimi je nějaký praktický rozdíl, třeba v poplatcích nebo v tom, kde se dá kartou platit. Poradíte?
Jde o různé společnosti, z nichž každá má vlastní clearingové (zúčtovací) centrum. ´Dneska´ jsou jejich technické možnosti a vlastnosti prakticky srovnané, každá společnost nabízí několik typů karet a s každou spolupracuje ´několik´ bank.
CZPoradna.cz