0 bodů
301 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
změna kategorie Angelo

Vím že si to občas nějaké děcko zaslouží, ale má na to učitelka právo? Jeden kluk dostal ve třídě facku za to že zase zapomněl doma žákovskou že se mu skoro otočila hlava.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

7 reakce

+3 bodů
mkat Registrovaný (20 bodů)

Učitelka ani nik iny nema to pravo .Lenže aj učitelka je len človek.A dnes su deti v škole "dosť" smele.+1 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Neni to dovolena. Ale nutno říci, že v mnoha případech by to byl ten nejlepší výchovný prostředek.

+1 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Jednou jsem jednomu ´žákovi´ jednu vrazil - je tio už 25 let a dodneška na to občas vzpomeneme...
;-)
Ale ne, dovolené to není.

0 bodů
Ringo Host (4 bodů)

Nikdo nemá právo nikoho uhodit. Nenechte si to líbit!

0 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)

škoda rany, ktorá padne vedľa.

neverím, že tá facka padľa iba tak, proste sa to nazbieralo.

treba si uvedomiť, že i učiteľka je iba človek - a komunikácia s 20-30 ľuďmi naraz (neviem, koľko je teraz žiakov bežne v triede) je proste nemožná, treba komunikovať jeden s jedným a z toho má byť ten jeden učiteľ.

pri tom, čo občas vidím na sociálnych sieťach mám pocit, že žiaci sa chovajú, akoby učiteľ v triede ani nebol.

kedysi sem tam nejaká facka, plesk po ruke či vyšticovanie (tahání za kštici) padlo a nebolo na škodu.
neškodilo by ani dnes.

súhlasil by som dokonca i s návratom rákosky, pretože - a mládež mi to určite odpustí, keď poberie rozum a bude dospelou, dnešná mládež sú proste spratci nevychovaní bez rešpektu (nie iba k ľuďom, ale k hodnotám - i tým materiálnym - všeobecne) a vychovania.

treba si uvedomiť, že mladí dnes ľudia nevedia, čo si ešte môžu a už nemôžu dovoliť, kde sú hranice, mantinely, po ktoré môžu ísť.
bohužiaľ, slovo často nepomôže a ostáva jediný spôsob vysvetlenia - trest. ten nemá byť samoúčelný, ale má byť dôsledkom, ak previnilec nepochopí predošlé vysvetlenie toto teda nie.

nech si o tom myslí kto chce čo chce, ale ak nevychováme mládež, že nejaké pravidlá treba proste dodržiavať, tak sa to v budúcnosti vypomstí.

(smoking)

image

V žádném případě žádný kantor nemá oprávnění dítě trestat takovýmto způsobem.Pamatuji si,že jsem si nestihla zapamatovat co mi říkala maminka,která našla chybu v diktátě a paní učitelka Veselovská ,když jsem za ní přišla se neustále VYKECÁVALA S JINOU UČITELKOU.A já tam stála dost dlouho snad 20 minut než se vykecala ,a protože jsem si to neustále opakovala abych to nezapoměla a už to bylo tak hrozně dlouhé,že jsem s pláčem vyhrkla,že je nespravedlivá.... ta mi takovou natáhla,že mi tekla krev z nosu.*** platné bylo,že nepochopila,že jsem zapoměla co vlastně mám říct,protože to čekání než se vykecá bylo tak dlouhé,že jsem to prostě zapoměla.Samozřejmě hned v další hodině už učitelka vyvolala žáka jak to má správně vypadat,ale už neukázala jak se má správně chovat kantor,protože především JEJÍ VINOU JSEM TU CELOU VĚTU ZAPOMĚLA!!!!Drzá jsem nebyla jen jsem prostě zapoměla tu jednu blbou větu.Maminka tehdá běžela do školy to řešit a učitelku už jsem neviděla.Proč jí nenatáhla někomu ze svých vrstevníků a obětí se stalo nezletilé dítě ve 3tí třídě?Pouze slaboch si troufne na slabšího ne stejně silného poněvadž se bojí,že by se mu to vrátilo!!

0 bodů

Mlácení dětí je zakázané a trestné. Souhlasím. Učitel by měl ale dostat možnost, jak jinak krotit mládež, která nemá základní návyky s rodiny. Chudáci učitelé, když dítě zlobí, hulváčtí a oni nemohou prakticky nic.

dábel Registrovaný (297 bodů)

ano je to zakázané ale co dělat když na ně nic jinýho neplatí (devil)

–1 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

V dnešní době je voseklej kde kdo, nejen děti, ale i učitelé. Nejhorší jsou snad na základkách, místo aby využili své psychologické vzdělánání, tak ho zneužijí. To jsem vypozorovala z vyprávění různých rodičů.

Dříve byli učitelé respektováni, dnes na děti řvou a vylévají si své emoce a děti to vycítí. U puberťáku je to šprajcování, to je přechodné.

Ale dát klukovi facku, až mu otočí hlavu, to je na pováženou. Šla bych na odbor školství a stěžovala si, přece k vůli žákovské se svět nezboří. Kdyby tak učitelku ředitel fackoval, když něco zapomene?Související témata

0 bodů
1 reakce 101 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 554 zobrazení
0 bodů
1 reakce 414 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 333 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 181 zobrazení
29.1.2017 v kategorii Právo a zákony Jan
0 bodů
0 odpovědí 184 zobrazení
0 bodů
1 reakce 288 zobrazení
0 bodů
1 reakce 307 zobrazení
0 bodů
1 reakce 246 zobrazení
0 bodů
1 reakce 326 zobrazení
...