0 bodů
236 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Můj zaměstnavatel přepsal firmu na někoho jiného a dal mi podepsat papír výpověď dohodou tu jsem ještě nepodepsala a zároveň jsem dostala novou pracovní smlouvu pod novým zaměstnavatelem která se mi ale nelíbí,protože je pouze na poloviční úvazek a vůbec nevím co s tím. Poraďte na co všechno mám právo odstupný atd. ve firmě pracuji 3 roky ani dovolenou mi nikdy neproplatili. Děkuji za odpovědi

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před evca.s Registrovaný (33 bodů)
Pozor na pojmy: „výpověď dohodou“ neexistuje – buď jde o dohodu o rozvázání pracovního poměru, nebo o výpověď. Nic nepodepisuj, dokud nevíš proč a za jakých podmínek. Při převodu firmy obvykle přechází zaměstnanci na nového zaměstnavatele automaticky se zachováním stávajících podmínek, takže nuceně zhoršovat úvazek a tlačit tě do nové smlouvy nemusíš akceptovat. Pokud bys skončila dohodou z důvodů na straně zaměstnavatele (např. organizační změny), může ti náležet odstupné (zpravidla 1–3 násobky průměrného výdělku podle odpracovaných let) a nevyčerpaná dovolená se vždy proplácí. Tohle si nech raději zkontrolovat na inspektorátu práce nebo u advokáta dřív, než cokoli podepíšeš.




Související témata

0 bodů
1 reakce 610 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 490 zobrazení
0 bodů
1 reakce 393 zobrazení
0 bodů
1 reakce 344 zobrazení
0 bodů
1 reakce 379 zobrazení
10.7.2016 v kategorii Právo a zákony MaxBraun
0 bodů
2 odpovědí 789 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 291 zobrazení
...