0 bodů
410 zobrazení
v kategorii Zdraví, krása Lacík Registrovaný (264 bodů)

Doma docela hodně solíme a manželka mi pořád vyčítá, že to přeháním. Chci se zeptat, jestli nadměrné solení opravdu škodí zdraví a co to dlouhodobě dělá s tělem.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Sůl zadržuje vodu v těle to není dobré. Hůře pracují ledviny a zvyšuje se krevní tlak.



0 bodů
Johanka Registrovaný (119 bodů)

Pokud to není opravdu nezbytné (třeba na ovárek), přestala jsem solit a používám thajskou rybí nebo ústřicovou omáčku. V dnešních potravinách je už samo o sobě soli až až. :)

len poznámka, thajčania skoro vôbec nesolia... zato korenia až až...

0 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)

ťažko povedať.

všeobecne sa tvrdí, že solenie škodí.

na druhej strana zasa národy , ktoré žijú pri mori a solia až až (francúzi, japonci, ...) sa dožívajú priemerne naj/vyššieho veku.

tak si vyberte.

(smoking)

osobne:
solím.

image
0 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Téměř nesolím. Mám pocit, že sůl odebírá potravinám jejich pravou chuť. Navíc jsou zdravotní problémy u kterých je solení škodlivé.



Související témata

0 bodů
1 reakce 446 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 312 zobrazení
21.6.2014 v kategorii Zdraví, krása Dušan
0 bodů
3 odpovědí 441 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 464 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 819 zobrazení
0 bodů
1 reakce 424 zobrazení
0 bodů
1 reakce 294 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 649 zobrazení
5.8.2015 v kategorii Vaření, jídlo libuše
0 bodů
2 odpovědí 409 zobrazení
3.8.2015 v kategorii Auto moto káča
0 bodů
1 reakce 162 zobrazení
1.8.2015 v kategorii Finance podnikání Novotná Mirka
...