V 15 letech klidně začni s MMA hned, není potřeba se předtím "napřed vymakat" v posilovně – kondici i postavu si vybuduješ právě tréninkem. Většina klubů má skupiny pro začátečníky a mládež, kde se jede postupně a tvoje výchozí kondice nikomu nevadí, naopak se rychle zlepší. Posilování můžeš přidat časem jako doplněk, ale v tvém věku je lepší soustředit se hlavně na techniku a celkový pohyb než na zvedání těžkých vah. Jen si vyber ověřený klub s trenérem, který umí pracovat s mladými, a poslouchej tělo, ať se nezraníš.