0 bodů
189 zobrazení
v kategorii Ostatní
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je možné natáčet na zrcadlovku NIKON D7000 ( objektiv 18-105mm) širokoúhle a jak se dá formát změnit.

Děkuji :)

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Pojem "širokoúhlé natáčení" může znamenat dvě věci. Pokud myslíte širší záběr scény, stačí na vašem objektivu nastavit ohnisko na 18 mm (nejširší konec) – širší úhel s tímto sklem nezískáte. Pokud jde o filmový poměr stran 16:9, ten má D7000 při natáčení videa nastavený automaticky, video se ukládá v rozlišení 1920×1080 (Full HD) právě v poměru 16:9. Video spustíte tlačítkem Live View a poté červeným tlačítkem záznamu; v menu si zkontrolujte rozlišení a snímkovou frekvenci.




Související témata

0 bodů
1 reakce 284 zobrazení
24.7.2015 v kategorii Ostatní anonym
0 bodů
1 reakce 702 zobrazení
28.4.2015 v kategorii Ostatní anonym
0 bodů
4 odpovědí 476 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 311 zobrazení
21.8.2014 v kategorii Ostatní MARY
0 bodů
3 odpovědí 1.6k zobrazení
0 bodů
1 reakce 280 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 399 zobrazení
13.4.2014 v kategorii Multimédia a hry Katulka
0 bodů
3 odpovědí 547 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 2.1k zobrazení
...