0 bodů
334 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobrý den !  Dostal jsem podmáínku za zatejení nálezu. Pokud jsem za volantem nadýchal pod jedno promile, je to porušení podmínky ?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Záleží na konkrétních podmínkách, které vám soud stanovil v rozsudku - u podmíněného trestu se obvykle ukládá, abyste "vedl řádný život", což znamená nedopustit se dalšího trestného činu nebo přestupku. Jízda pod jedno promile alkoholu je přestupek (nad jedno promile už trestný čin), takže i tak může jít o porušení podmínky, zvlášť pokud bylo součástí výroku zdržet se požívání alkoholu před jízdou. Přesné znění svých povinností najdete přímo v rozsudku - doporučuji si ho pečlivě přečíst a v případě nejasností se obrátit na advokáta nebo na svého probačního úředníka.




Související témata

0 bodů
1 reakce 956 zobrazení
0 bodů
1 reakce 740 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 4.7k zobrazení
...