0 bodů
994 zobrazení
v kategorii Počítače, internet Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Mám doma starší LCD monitor a kolega mi tvrdí, že spořič obrazovky už dneska nemá žádný smysl a klidně bych ho mohl vypnout. Je to pravda, nebo monitoru nějak prospívá? Díky za názor.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

6 reakce

0 bodů
ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)
Upraveno ellcupakabra

Ma a nema ..je to vlastne **** ....pri spustenem pc se ti stejne opotrebovanaji komponenty v PC... tak jako tak sice minimalne ...ale opotrebovavaji ....asi nejvice HDD ...mam to nastveno tak ze pokud nejsem u PC dele nez ...30 min ...pocitac se mi uspi na disk pak ho jen spustim a diky tomu mam rozdelanou praci ulozenou je tam rychly start a pocitac je vlastne vypnut .....

☢ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☢


0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Záleží na tom, jak to komu vyhovuje. Jistý smysl to má, už třeba jenom proto, aby tě monitor nerušil při jiné práci.

0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Spořič ani ne - spíše si nastav jeho vypnutí (vypne se i podsvícení i zobrazování).

Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Vypnutí samozřejmě nastaveno mám, ale mne zajímal ten spořič. Měla jsem ho nastavený na spuštění po deseti sekundách bez pohybu myši a to bylo docela nepříjemné. Jestli nějak šetří monitor jsem se ale stejně nedozvěděla...

mowla Domácí (2.9k bodů)

Ne - šetřič na LCD monitor nijak nešetří - na LCD se statický obraz ´nevypaluje´.

Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Díky, tušila jsem to, ale raději jsem se zeptala. (happy)

0 bodů

Šetrič obrazovky, či už pohyblivý alebo staticky, chránený proti otvoreniu heslom, má význam vtedy, pokiaľ nepracujem na počítači, napríklad odbehnem na kávu, alebo dokonca musím pracovať (inde), nemusí byť rozsvietená, viditeľná rozrobená práca. Čumil nečum. Vo filmovom počítači šetrič nepoužívam, Čumil tu môžeš čumieť... Iný význam pre LCD už šetrič nemá, počítač a monitor pracujú stále.

0 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)

keď máte čo tajiť (nečum, keď tu nie som), chcete ho mať zapnutý a zaheslovaný, z nostalgie, ...

prakticky - šporenie zobrazovacieho zariadenia (displej), nie, iba ak ešte máte staručký crt monitor.

(smoking)

image
0 bodů

no tak na LCD televizi se logo a 4:3 okraje vypálí nepochybně a docela brzo

arygnoc Registrovaný (913 bodů)

nemá sa tam čo vypáliť, leda tak tekuté kryštály - a tie sa nevypaľujú.

(smoking)

image


Související témata

0 bodů
2 odpovědí 558 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 661 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 369 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 373 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 936 zobrazení
0 bodů
12 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 297 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 641 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 420 zobrazení
25.4.2014 v kategorii Diskuze pacourek Registrovaný (34 bodů)
0 bodů
4 odpovědí 1.0k zobrazení
...