0 bodů
159 zobrazení
v kategorii Mobily

Dobrý den,včera mi nedopatřením spadl můj mobilní telefon Huawei P8 do řeky. Po úspěšném vylovení telefon byl funkční ovšem displej zůstal černý. Po osušení displej naběhl ale telefon psal, že nemá vloženou SIM, která vložena byla a zapojená sluchátka, která zapojena nebyla. Tyto problémy se postupně začaly sami napravovat ale telefon jsem nechal raději vypnutý. Ale teď k věci, poté se telefon sám zapnul a vyskočila na mě jakási EMUI obrazovka, kde mám 3 možnosti (Reboot system, factory reset, wipe cache partition), ať už zmáčknu jakoukoli možnost, telefon se vždy max restartuje a skončí zase zpět na těchto 3 volbách, vypnout nejde, vždy se jen restartuje. Co dál ?Děkuji za odpovědi

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před zdenekp Registrovaný (38 bodů)
Černý displej po vykoupání bývá známkou zkratu nebo poškození podsvícení, protože voda (zvlášť říční) je vodivá a obsahuje nečistoty. Telefon hned vypněte, nenabíjejte a nezapínejte, vyjměte SIM a kartu a nechte ho několik dní úplně vyschnout (ideálně v sáčku se silikagelem, nikoli v rýži – ta moc nepomáhá a drobí se dovnitř). I tak je riziko, že koroze způsobí trvalou závadu; nejjistější je nechat telefon rozebrat a vyčistit v autorizovaném servisu, dokud se koroze nerozšíří. Data si v takovém případě zálohujte, jakmile to půjde.




Související témata

0 bodů
1 reakce 213 zobrazení
0 bodů
1 reakce 324 zobrazení
0 bodů
1 reakce 268 zobrazení
24.7.2019 v kategorii Mobily Michael
0 bodů
1 reakce 284 zobrazení
0 bodů
1 reakce 307 zobrazení
19.2.2019 v kategorii Mobily Ondřej Petříček
0 bodů
1 reakce 395 zobrazení
...