Funkci 'slide to unlock' (posunutím odemknout) v novějších verzích iOS odebrali a nahradili ji jiným způsobem odemykání, vrátit ji oficiálně v nastavení nejde. Jediná cesta zpět by byla zůstat na starší verzi systému, jenže downgrade iOS Apple po čase znemožní, takže to v praxi nebývá schůdné. Zvyknout si na nové ovládání bývá otázka pár dní; pokud vám vadí konkrétní krok (třeba zapínání displeje), zkuste si projít Nastavení a možnosti zpřístupnění, jestli tam není volba, která vám to zpříjemní.