0 bodů
294 zobrazení
v kategorii Mobily
Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si koupila Iphone SE, vše bylo v pořádku.. Dnes se mi stalo, že když se mi nabíjel telefon (originální nábíječkou) jsem s mokrýma rukama sáhla na jeho zadní stranu, a najednou mě začala docela dost brnět ruka, jako kdybych dostala mírný elektrický šok.. Nevím, zda to mám dát do opravny, nebo s tím můžu něco udělat a nebo vůbec jestli je to probíjení a tak... V tomhle se opravdu nevyznám.. Děkuji předem. :)

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před honza_z Registrovaný (41 bodů)
To, že vás při dotyku mokrýma rukama "klepalo", je při nabíjení potřeba brát vážně, ale nejčastěji nejde o nebezpečné probíjení telefonu, nýbrž o svodový proud z nabíječky. Velmi často to způsobuje neuzemněná zásuvka v kombinaci s adaptérem – přes kovový rám pak teče slabý unikající proud, který cítíte hlavně mokrou kůží. Vyzkoušejte nabíjet z jiné, řádně uzemněné zásuvky, případně jiným ověřeným originálním adaptérem a kabelem; pokud brnění zmizí, byla na vině zásuvka/nabíječka, ne telefon. Pokud by to přetrvávalo i s jiným adaptérem, nebo by se telefon při nabíjení nadměrně zahříval, nechte ho zkontrolovat v autorizovaném servisu a do té doby ho při nabíjení nesahejte mokrýma rukama a nenabíjejte ve vlhku.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 363 zobrazení
0 bodů
1 reakce 641 zobrazení
2.11.2018 v kategorii Mobily Dominika Stratilová
0 bodů
1 reakce 392 zobrazení
0 bodů
1 reakce 462 zobrazení
0 bodů
1 reakce 296 zobrazení
0 bodů
1 reakce 417 zobrazení
29.12.2016 v kategorii Mobily Lukáš Králík
0 bodů
2 odpovědí 435 zobrazení
...