0 bodů
789 zobrazení
v kategorii Počítače, internet
chci se zeptat.Zapnu notebook dlouho se načítá a když chci otevřít nějaký soubor třeba i zástupce pc na ploše tak taky dlouho načítá,jinak procesor i5,8 GB ram ,4 GB grafika,že by to mělo běhat,může to být špatným HDD.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před misa.kk Registrovaný (36 bodů)
S i5, 8 GB RAM a samostatnou grafikou by notebook opravdu neměl být pomalý, takže nejčastější příčinou bývá právě stárnoucí nebo vadný klasický HDD. Stáhněte si nástroj na kontrolu disku a podívejte se na hodnoty SMART a na to, jestli disk neběží na 100 % zatížení (ve Správci úloh na záložce Výkon). Pokud je disk zdravý, projděte programy spouštěné po startu, antivirus a zaplnění disku; pokud jsou hodnoty SMART špatné nebo disk skřípe, vyměňte ho. Nejvýraznější zrychlení přinese výměna HDD za SSD – to je u takhle vybaveného stroje nejlepší investice.




Související témata

0 bodů
1 reakce 4 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 660 zobrazení
0 bodů
1 reakce 337 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 688 zobrazení
0 bodů
1 reakce 360 zobrazení
13.10.2014 v kategorii Tato poradna inka Pokročilý (1.2k bodů)
0 bodů
1 reakce 5 zobrazení
0 bodů
1 reakce 419 zobrazení
0 bodů
1 reakce 164 zobrazení
...