Tahle funkce se obvykle jmenuje něco jako Probudit displej při oznámení nebo Ambient display / Zvednutím probudit a hledej ji v Nastavení - Displej. U Sony Xperií bývá i položka v Nastavení - Oznámení, kde se dá zapnout zobrazení upozornění na zamčené obrazovce. Zkontroluj zároveň u každé aplikace (SMS, Messenger) v Nastavení - Aplikace - Oznámení, že má povolená oznámení a zobrazování na uzamčené obrazovce. Pokud rozsvícení displeje při příchozí zprávě systém přímo neumí, existují aplikace typu notifikační LED / wake on notification, které tohle chování doplní.