Pokud trouba hlásí přehřátí i ve studeném stavu, nejde o skutečné teplo, ale nejčastěji o vadné teplotní čidlo (NTC termistor) nebo jeho rozpojený či zkorodovaný kabel, případně chybu na řídicí elektronice. Čidlo měří odpor, který se mění s teplotou, a když je přerušené nebo zkratované, deska to vyhodnotí jako extrémní hodnotu a vyhlásí poruchu. To, že pomáhá odpojení od sítě (reset elektroniky), tomu nasvědčuje. Doporučuji nechat změřit a vyměnit čidlo servisním technikem na spotřebiče Fagor; u šestileté trouby je to běžná oprava a sama čidla nejsou drahá. Pro jistotu si nechte diagnostiku potvrdit odborníkem, ať se neplatí zbytečně za výměnu desky.