Spotřeba 8-10 litrů na 100 km u Passatu 2.0 TDI s pohonem 4motion z roku 2007 je v zásadě normální, zvlášť pokud jezdíte převážně ve městě, na krátké vzdálenosti nebo dynamicky - pohon všech kol a hmotnost kombíku spotřebu přirozeně zvyšují. Na dálnici a delších trasách by se měl dostat spíš ke 6-7 litrům. Pokud máte pocit, že spotřeba roste, sledujte ji při ustálené jízdě a všímejte si dalších příznaků (kouř, ztráta výkonu, chybové hlášky); když se objeví, nechte vůz zkontrolovat v servisu, kde přečtou chyby z řídicí jednotky.