0 bodů
287 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobry den!

Nevim si rady jak podat danove priznani za rok 2019. Po mamince jsem zdedila byt
 a potrebuji zaplatit dan z podnajmu. Sama jsem bydlela cely rok 2019 v cizine - tudiz zadne jine prijmy ci dane v Ceske Republice nejsou. Byt byl pronajat s fixni castkou ktera zahrnuje vsechny poplatky (voda, plyn, elektrika,...).

Mela bych tedy vypracovat klasicke danove priznani z prijmu fyzickych osob?
Jsou nejake povinne prilohy, ktere se musi k priznani dolozit?

Dekuji!!!

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před evca.s Registrovaný (33 bodů)
Příjem z pronájmu zděděného bytu patří do přiznání k dani z příjmů fyzických osob (formulář DAP DPFO), konkrétně do § 9 (příjmy z nájmu). Pokud jste celý rok 2019 žila v zahraničí a v ČR neměla jiné příjmy, jste v ČR daňovým nerezidentem, ale příjem z nemovitosti umístěné v ČR se zde zdaňuje vždy. Od příjmů z nájmu si můžete odečíst buď skutečné výdaje (opravy, odpisy, daň z nemovitosti), nebo paušál 30 % (max. do zákonného limitu); platby za energie a vodu, které nájemník fakticky spotřeboval, by neměly tvořit váš zdanitelný příjem, pokud je jen přeúčtováváte. Vzhledem k tomu, že jde o přiznání za starší rok i o nerezidentství, doporučuji se obrátit na daňového poradce nebo přímo na finanční úřad, kde vám poradí se správným formulářem a případnými sankcemi za pozdní podání.




Související témata

0 bodů
1 reakce 485 zobrazení
0 bodů
1 reakce 211 zobrazení
15.4.2016 v kategorii Právo a zákony boruvka Registrovaný (402 bodů)
0 bodů
2 odpovědí 384 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 573 zobrazení
0 bodů
1 reakce 3.7k zobrazení
3.7.2014 v kategorii Ostatní Kletečka Pavel
0 bodů
3 odpovědí 2.2k zobrazení
21.4.2014 v kategorii Dům a byt Horáková
0 bodů
4 odpovědí 579 zobrazení
0 bodů
1 reakce 201 zobrazení
...