0 bodů
1.3k zobrazení
v kategorii Diskuze
Je mi 14. let a rád bych si něco koupil za své peníze, ale rodiče nemusí být doma a proto bych to rád věděl.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před honza_z Registrovaný (41 bodů)
Záleží hlavně na dopravci a typu zásilky. U běžných balíků na výdejních místech a v boxech často stačí jen kód pro vyzvednutí, takže ve 14 letech balíček vyzvednete bez problému, pokud zásilka nevyžaduje ověření totožnosti nebo není určená do vlastních rukou. Pokud je u zásilky podmínka prokázání totožnosti nebo věku (například cennější zboží či zboží s věkovým omezením), musíte předložit doklad a nezletilý bez občanky to mít nemusí jednoduché. Nejjistější je při objednávce zvolit doručení do boxu nebo na výdejnu s vyzvednutím přes kód a podmínky si ověřit přímo u daného přepravce.




Související témata

0 bodů
3 odpovědí 683 zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.8k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 779 zobrazení
0 bodů
1 reakce 332 zobrazení
12.6.2018 v kategorii Právo a zákony anonym
0 bodů
3 odpovědí 572 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 536 zobrazení
12.5.2014 v kategorii Společnost Andrea
0 bodů
1 reakce 544 zobrazení
21.2.2017 v kategorii Diskuze Tomáš
0 bodů
1 reakce 336 zobrazení
...