0 bodů
497 zobrazení
v kategorii Auto moto

Chtěl jsem si protáhnout závit na hlavě u mustanga a zlomil se mi závitník. Jak ho mám vyndat? Je děsně tvrdej takže nejde odvrtat.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+2 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

No to nejde odvrtat. Vrták bude sjíždět do materiálu vedle a je hned víc škody.
Vlastní zlomení závitníku je mi teda záhadou, zřejmě nevíte správný postup že nelze točit závitníkem furt dokola, ale to je teď už jedno. Jedním řešením je mírným klepáním závitník uvolnit a vytočit. Mělo by to jít protože je to v hliníku. Je možné tomu pomoci nahřátím hlavy a ochlazením závitníku mrazícím sprejem. Možná bude nutné použít vložku HELICOIL http://www.helicoil.cz/informace/opravy-zavitu-obnova-zmetku/9
Ale raději bych se poptal v okolí, jestli to někdo nedělá, řeba máte nkde firmu, která opravuje hlavy.
No a tou nejrychlejší možností je hlavu zahodit a koupit novou. Nebude to žádná hrůza ta cena.



0 bodů

Děkuji mnohokrát za radu. Jemně jsem do něho klepal až se uvolnil a vypadl.



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 730 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 524 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 433 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 903 zobrazení
0 bodů
1 reakce 634 zobrazení
16.6.2016 v kategorii Ostatní Anneliese
0 bodů
1 reakce 344 zobrazení
0 bodů
1 reakce 491 zobrazení
0 bodů
1 reakce 355 zobrazení
22.7.2015 v kategorii Kutilství, návody Telesien
...