0 bodů
203 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Chci dělat chleba z pravého kvasu. To se zaleje mouka vodou a nechá se to? Žitná mouka?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+1 bodů

Nezbývá mi nic jiného, než ti vložit odkaz. [http://recepty.vareni.cz/kvasek-z-zitne-mouky/ ]



0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Použij tu mouku, z které chceš péct - měla by být celozrnná (případně můžeš přimíchat otruby).
Smíchej s vodou (cca 400 g mouky na 0,5 l vody), zakryj plátýnkem a nech v pokojové teplotě několik dnů stát - v dost velké nádobě, kvásek nabude.

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Pokud máš někde poblíž nějakého soukromníka pekaře, na požádání ti jistě kus věnuje.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 373 zobrazení
4.12.2014 v kategorii Vaření, jídlo Lacík Registrovaný (264 bodů)
0 bodů
2 odpovědí 379 zobrazení
0 bodů
1 reakce 780 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 439 zobrazení
0 bodů
1 reakce 319 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 841 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.9k zobrazení
0 bodů
1 reakce 386 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 390 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 338 zobrazení
...