0 bodů
780 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Mám doma spoustu jahod a chtěla bych z nich udělat marmeládu. Jak se správně dělá a v jakém poměru se míchají jahody s cukrem?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

+1 bodů
Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Není to ani tak marmeláda, jako spíš džem, ale skoro bez práce v domácí pekárně. Hodně zralé jahody rozkrájet na menší kousky a vložit do pečicí nádoby. Já mám pekárnu menší ( na 1 kg ), takže dám 1 kg jahod + 1 Gelfix + 300 - 400 g cukru a pekárnu zapnu na program "džem". Možno přidat ještě 1 - 2 lžičky kyseliny citronové, ale až nakonec. Než se džem uvaří, dám vyvařit do kastrolu sklenice, takže pak plním rovnou do horkých. Zavíčkovat, otočit dnem vzhůru asi na 10 minut, až se víčka zatáhnou. Jsou z toho cca 4 sklenice 300 ml. Stejným způsobem dělám i meruňkový džem a další mám v plánu...





Související témata

0 bodů
1 reakce 319 zobrazení
0 bodů
1 reakce 343 zobrazení
0 bodů
1 reakce 310 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
1 reakce 364 zobrazení
30.6.2014 v kategorii Vaření, jídlo Zbyšek
0 bodů
1 reakce 475 zobrazení
18.6.2014 v kategorii Vaření, jídlo Klárka
0 bodů
5 odpovědí 483 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.4k zobrazení
0 bodů
1 reakce 428 zobrazení
20.4.2014 v kategorii Vaření, jídlo Roubalová
0 bodů
4 odpovědí 684 zobrazení
...